Historia e Fëmijërisë Wiz Khalifa Plus Faktet e Biografisë së Untold

Historia e Fëmijërisë Wiz Khalifa Plus Faktet e Biografisë së Untold. Kredi për Suksesin dhe Biografinë
Historia e Fëmijërisë Wiz Khalifa Plus Faktet e Biografisë së Untold. Kredi për Suksesin dhe Biografinë

Azhurnimi i fundit në

CB paraqet Tregimin e plotë të një Reperi Amerikan me pseudonimin "Queer i vogël". Historia jonë e Fëmijërisë Wiz Khalifa plus Faktet e Biografisë së Untold ju sjell një përmbledhje të plotë të ngjarjeve të dukshme nga koha e fëmijërisë së tij deri më sot.

Jeta dhe Ngritja e Wiz Khalifa
Jeta dhe ngritja e Wiz Khalifa. Kredite e imazhit: Suksesi, Hotnewhiphop dhe Tajtorrence.

Analiza përfshin jetën e tij të hershme, sfondin e familjes, historinë e jetës para famës, ngjalljen e famës, jetën e marrëdhënieve, jetën personale, faktet e familjes, mënyrën e jetesës dhe fakte të tjera pak të njohura rreth tij.

Po, të gjithë e dinë ai është një nga artistët kryesorë në rap. Sidoqoftë, vetëm disa e konsiderojnë biografinë e Wiz Khalifa e cila është mjaft interesante. Tani, pa ado më tej, le të fillojmë.

Historia e Fëmijërisë Wiz Khalifa Plus Fakte Biografia e Untold: Historia e jetës së hershme dhe familjes

Duke filluar, Cameron Jibril Thomaz lindi në ditën 8th të Shtatorit 1987 në Minot në North Dakota, SHBA Ai ishte i dyti nga dy fëmijët e lindur nga bashkimi midis nënës së tij, Peachie Wimbush-Polk dhe babait të tij, Laurence Thomaz.

Prindërit Wiz Khalifa
Prindërit Wiz Khalifa Laurence dhe Peachie. Kredia e imazhit: BHW.

Shtetasi amerikan i përkatësisë etnike të zezë me rrënjët afro-amerikane pati një jetë të hershme që shkatërronte globin për shkak të angazhimit të babait të tij me shërbimin ushtarak amerikan. Si rezultat, ai jetoi në Japoni, Mbretërinë e Bashkuar dhe Gjermani.

Rreth Wiz Khalifa Jeta e hershme
Wiz Khalifa pati një jetë të hershme që trondit globin. Kredia e imazhit: Suksese.

Në kohën kur Khalifa i ri ishte në moshën 3, prindërit e tij u divorcuan, një zhvillim i cili më vonë pa që nëna e tij u vendos në Pittsburgh në Pensilvani, Sh.B.A. kur Khalifa ishte tashmë në moshë 9. Ishte në Pittsburg që Khalifa u rrit nga nëna e tij së bashku me vëllain e tij të madh Dorien 'Lala' Thomaz. Shumë kohë pasi ata u vendosën, Khalifa - i cili e kishte zbuluar dashurinë e tij për të bërë muzikë herët në jetë - filloi të shkruante tekste këngësh që shpresonte të regjistronte në të ardhmen.

Historia e Fëmijërisë së Wiz Khalifa
Wiz Khalifa (i mesëm) u rrit së bashku me vëllain e tij të madh Dorien. Kredia e imazhit: BHW.
Historia e Fëmijërisë Wiz Khalifa Plus Fakte Biografia e Untold: Edukimi dhe krijimi i karrierës

Wiz Khalifa studioi në shkollën e mesme Taylor Allderdice në Pittsburgh. Ndërsa ishte në institucionin që ka të dhënat e vetme në dispozicion të prejardhjes së tij akademike, Khalifa përparoi që nga shkrimi i teksteve në gjurmët e regjistrimit.

Sfondi i Edukimit Wiz Khalifa
Një foto e rrallë e Khalifa gjatë ditëve të hershme të shkollës së mesme. Kredia e figurës: Tajtorrence

Kur Khalifa ishte në moshë 15 në 2002 ai u bë shumë i apasionuar pas regjistrimit të muzikës që menaxhmenti i studios - ID Labs - ku ai regjistroi i dha atij kohë falas në shkallë profesionale në studim, në funksion të zellit dhe cilësisë së tij të teksteve që i shkruajti.

Historia e Fëmijërisë Wiz Khalifa Plus Fakte Biografia e Untold: Jeta e hershme e karrierës

Përveç kryerjes së rekordeve solo, Khalifa fitoi ndikim duke kontribuar në përzierjen e artistëve të prirur në Pittsburgh. Për shkak të një ndikimi të tillë, Khalifa u tërhoq nga presidenti i Rostrum Records Benjy Grinberg i cili nënshkroi talentin e ri për rekordin e tij në 2005.

Jeta e hershme e karrierës Wiz Khalifa
Wiz Khalifa ishte 18 vjeç kur u nënshkrua në Rostrum Records në 2005. Kredia për imazhin: Hotnewhiphop.

Muaj pasi u nënshkruan në Rostrum Records, Khalifa lëshoi ​​përzierjen e tij të parë, "Princi i qytetit: Mirësevini në Pistolvania" (2005) dhe vazhdoi të lëshojë albumin e tij të parë me gjatësi të plotë "Shfaq dhe Provo" (2006). Megjithëse albumi i parë nuk ishte i suksesshëm, ai megjithatë ishte ndjekur si një "artist për të parë" nga Rolling Stone Magazine atë vit.

Historia e Fëmijërisë Wiz Khalifa Plus Fakte Biografia e Untold: Rruga për famë histori

Duke vazhduar më tej, Khalifa u nënshkrua në Warner Bros Records në 2007, por lëshoi ​​dy përzierje "Grow Season" dhe "Prince of City 2" përmes etiketës së tij të mëparshme - Rostrum Records. Ai përfundimisht bëri debutimin e tij të parë Warner Bros "Say Yeah" i cili mori një transmetim radio urban dhe u regjistrua në tabelat Rhythmic Top 40 dhe Hot Rap Tracks në 2008. Shumë kohë pasi Khalifa lëshoi ​​përzierjet "Power Power" dhe "Shkolla e Fluturimit" me Rostrum Records.

Wiz Khalifa - Rruga drejt famës
Wiz Khalifa arriti famë të vogël me publikimin e single-it "Thuaj Po" në 2008. Kredia e figurës: Youtube.

I etur për të hipur në përparimin e vogël që shoqëroi "Thuaj Po", Khalifa investoi shumë për të siguruar lëshimin e albumit të tij të planifikuar për Warner Bros. Sidoqoftë, etiketa e mbajti Khalifa në stanjacion duke vonuar lëshimin. I irrituar dhe degjeneruar, Khalifa iu dha lamtumirën Warner Bros dhe mezi priste të mbante nën kontroll lëvizjet e tij të rradhës.

Wiz Khalifa - Rruga drejt famës Histori 2
Wiz Khalifa përjetoi ngecje zhgënjyese për vonesën e Warner Bros në lëshimin e albumit të tij të planifikuar me etiketë. Kredia e figurës: PrettyStatus.
Historia e Fëmijërisë Wiz Khalifa Plus Fakte Biografia e Untold: Ngritja e famës

Në një veprim mjaft të ngadaltë, por të llogaritur, Khalifa vazhdoi shoqatën e tij me Rostrum Records dhe lëshoi ​​një të vetme, 'Mësoni U të fluturoni', si dhe mixape 'How Fly' para se të nënshkruhej në Atlantic Records në korrik 2010. Debutimi i parë i Khalifa për Atlantik "Zezë dhe e Verdhë" përfundimisht i solli përparim ndërsa arriti kulmin në numrin një në Billboard Hot 100.

Shpejt përpara deri më sot Wiz Khalifa është një reper i suksesshëm i njohur për hitet e tij në top chart "Work Hard, Play Hard" (2012) dhe "See You Again" (2015) me albumin e tij të fundit (në kohën e shkrimit) dhe albumin e studios 7th duke qenë "Rolling Papers 2" (2018). Pjesa tjetër, siç thonë ata, është histori.

Wiz Khalifa në videoklipin muzikor të "Shihemi përsëri" (2015). Kredia e figurës: Youtube.
Historia e Fëmijërisë Wiz Khalifa Plus Fakte Biografia e Untold: Faktet e lidhjes së jetës

Khalifa renditet në mesin e shumë artistëve rap që dikur ishin martuar. Shikoni detaje faktike të historisë së tij të datimit, martesës së pasuksesshme dhe statusit të marrëdhënies aktuale. Duke u nisur në jetën e dashurisë së Khalifa-s para martesës, Reperi dihet se ka datuar në konkurset e TV Realiteti Amerikan Draya Michele dhe Natalie Nunn para se të takonte interesin e tij të dashurisë të kthyer gruan - Amber Rose.

Wiz Khalifa Dating History
Wiz Khalifa datë Draya Michele (majtas) dhe Natalie Nunn (poshtë majtas) përpara se të takohej Amber Rose (djathtas). Kredi për imazhin: Whosdatedwho dhe Bet.

Amber Rose dhe Khalifa filluan takimet në 2011 dhe e bënë publike lidhjen e tyre duke u shfaqur në një përhapje të revistës FADER. Ata u martuan në 8th të Korrikut 2013, një ngjarje që erdhi vetëm disa muaj pas lindjes së djalit të tyre Sebastian. Ish-çiftet që duken të përsosur për njëri-tjetrin u ndanë në 22 të Shtatorit 2014 dhe u divorcuan në 7th të Qershor 2016 me Amber duke përmendur diferenca të pakonkurueshme.

Wiz Khalifa Me Birin
Wiz Khalifa Me Birin Sebastian. Kredia e imazhit: People.

Pas dështimit të martesës së tij me Amber, Khalifa datë jo më pak se gratë 6 përfshirë María Becerra dhe Modelin Brazillian Izabela Guedes para se të takohej e dashura e tij aktuale dhe Modelja Kanadeze - Winnie Harlow. Dueti që filloi takimin që nga qershori 2018 vazhdon të shërbejë qëllimeve të marrëdhënies që vërtetojnë se dashuritë tejkalojnë përtej fizikut.

Wiz Khalifa Statusi aktual i takimit
Wiz Khalifa datë María Becerra (majtas) dhe Izabela Guedes (poshtë majtas) para se të fillonte me kreditë e figurës Winnie Harlow (djathtas): FamousBirthdays, Stendë afishimi dhe Whosdatedwho.
Historia e Fëmijërisë Wiz Khalifa Plus Fakte Biografia e Untold: Faktet e Jetës Familjare

Khalifa ka një prejardhje familjare të klasës së mesme dhe të mirë nga antekedentët shumë etnoreligjioz. Detaje faktike të jetës së tij familjare janë dhënë më poshtë.

Rreth babait të Wiz Khalifa: Laurence Thomaz është babai i Khalifa. Ai punoi në shërbimin ushtarak të SH.B.A.-së gjatë jetës së hershme të Khalifa dhe u nda nga jeta e reperit kur ishte vetëm 3 vjeç. Sidoqoftë, ndarja nuk tregoi për marrëdhëniet baba dhe bir Laurence me Khalifa pasi ai mbante kontakte të rregullta me reperin dhe ishte përkrahës i ëndrrave të tij.

Wiz Khalifa Me Babain
Wiz Khalifa me babanë e tij Laurence. Kredia e imazhit: BHW.

Për nënën e Wiz Khalifa: Peachie Wimbush-Polk është nëna e Khalifa. Ajo është e diskutueshme një nga personat e dollapit në zemrën e Khalifa pasi lidhja e ngushtë që ajo ndan me të daton nga ditët e djepit të tij deri më sot. Do të thotë që Peachie dyfishohet si tifozja më e madhe e Khalifa dhe kurrë nuk e lejon atë të humbasë kujdesin e ngrohtë të nënës.

Wiz Khalifa me nënën e tij Peachie. Kredia e imazhit: BHW.

Për motrat dhe motrat e Wiz Khalifa: Khalifa ka dy motra dhe motra të identifikueshëm. Ato përfshijnë vëllain e tij të madh biologjik, të kthyer nga gruaja - Dorien 'Lala' Thomaz, si dhe gjysmën e motrës së tij atërore, Lauren Thomaz. Dorien 'Lala' Thomaz u rrit me Khalifa si një djalë para se të bëhej transgjinor më vonë në jetë. Vlen të përmendet se dihej pak për ekzistencën e Dorien deri në vdekjen e saj të parakohshme në 2017 pasi ajo vuajti nga një sëmundje e panjohur. Ndërkohë, nuk dihet shumë për gjysmën e motrës atërore të Khalifa, Lauren Thomaz në kohën e shkrimit.

Vëllezërit Wiz Khalifa
Vëllezërit dhe motrat Wiz Khalifa. Dorien (majtas) dhe Lauren (djathtas me Khalifa). Kredia e imazhit: BHW.

Për të afërmit e Wiz Khalifa: Duke përparuar nga familja e menjëhershme e Khalifa, nuk dihet shumë për gjyshërit e babait të tij, po kështu edhe gjyshi dhe gjyshja e tij e nënës, si dhe xhaxhallarët dhe hallat e tij. Nuk ka të dhëna për mbesat dhe nipërit e Khalifa ndërsa kushëriri i vetëm i tij i identifikueshëm Taylor Gang nuk është identifikuar në ngjarje të dukshme të jetës së hershme të Khalifa deri më sot.

Historia e Fëmijërisë Wiz Khalifa Plus Fakte Biografia e Untold: Faktet personale të jetës

Duke folur për personalitetin e Khalifa, ai ndërton cilësinë e këndshme dhe introspektive të tipareve të Virgjëreshës me një personalitet humoristik. Për më tepër, ai është i zgjuar, punëtor dhe nuk do të guxonte të diskutonte detaje rreth jetës së tij personale dhe private.

Lidhur me mënyrën sesi reperi shfrytëzon maksimumin nga pjesa e tij e orës 24 në ditë, ai angazhon disa aktivitete që i konsideron interesat dhe hobi të tij. Ato përfshijnë të udhëtojnë, të shikojnë filma, të dëgjojnë muzikë, të festojnë dhe të kalojnë kohë me cilësi me miqtë dhe familjen.

Interesat dhe hobi të Wiz Khalifa
Pjesëmarrja është një nga aktivitetet e kalim kohe Wiz Khalifa. Kredia e imazhit: Trace.Tv.
Historia e Fëmijërisë Wiz Khalifa Plus Fakte Biografia e Untold: Fakte të jetesës

Duke kaluar në mënyrën se si Khalifa bëri paratë e tij, si dhe modelin e shpenzimeve të tij, reperi ka një vlerë neto të vlerësuar prej 45 $. Shtë njohuri e përgjithshme që një pjesë e madhe e pasurisë së Khalifa e merr origjinën nga përpjekjet e tij muzikore. Ateverfarëdo që i mungon Khalifa në të ardhura nga muzika, përcaktohet në marrëveshjet dhe investimet e tij të miratuara që kolektivisht e bëjnë atë të realizojë miliona dollarë në vit.

Kështu, është pa frikë dhe favor që Khalifa posedon dhe mirëmban një shtëpi moderne luksoze dhe të përshtatur në Canonsburg. Akomodimi 3,891 sq ft i cili qëndron në hektarë të pyllit 2.8 krenohet me veçori si një sallë e gjërë e jetesës, kuzhinë konceptuale dhe dhomë gjumi master. Rezidenca gjithashtu ka një garazh që shërben si hije mbrojtëse për koleksionin ekzotik të automjeteve të Khalifa i cili paraqet udhëtim si një Dodge Challenger SRT 8, midis markave të tjera të automjeteve.

Makina dhe shtëpi të Wiz Khalifa - Faktet e jetesës
Wiz Khalifa duke pozuar ngjitur me Dodge Challenger SRT 8. Kredia e figurës: Bornrich.
Historia e Fëmijërisë Wiz Khalifa Plus Fakte Biografia e Untold: Fakte të patreguara

Përfundimi i historisë sonë të fëmijërisë Wiz Khalifa dhe biografia më poshtë janë më pak të njohura fakte, të quajtura edhe fakte të palexuara që nuk lënë asnjë gur të paprekur në përpjekjen tonë për t'ju ndihmuar të merrni një pamje të plotë të tij.

A e dini?

  • Wiz Khalifa pëlqen pirjen dhe pirjen e duhanit. Reperi duket se është i pandashëm nga pirja e duhanit që ai harxhoi $ 10,000 në muaj në kanabis para The Cookie Company - një shpërndarës mjekësor marijuana i cili shet sojin e tij "Khalifa Kush" (KK) - e lehtësoi atë nga kostot duke sponsorizuar pirjen e duhanit.
  • Arti i parë i trupit reperi ishte një tatuazh i emrit të tij skenik "Wiz Khalifa" kur ishte 17-vjeç. Shpejt përpara, deri më tani, ai ka shumë tatuazhe për tu analizuar në mënyrë të veçantë.
Wiz Khalifa Faktet Untod
Wiz Khalifa pëlqen pirjen e duhanit dhe ka shumë tatuazhe. Kredia e imazhit: Aliexpress.
  • Feja e Khalifa është e paqartë në kohën e shkrimit. Aq më tepër, ai ka emra të krishterë dhe muslimanë për shkak të faktit se ai kishte një gjysh musliman që e quajti Khalifa. Shtë interesante që Khalifa është një emër arab që do të thotë mençuri. Duke hequr përkthimin në anglisht, me tri shkronja "Wis", Khalifa formoi "Wiz" për të marrë emrin skenik "Wiz Khalifa".

KONTROLLI I FAKTIT: Faleminderit për readiKëngën tonë Wiz Khalifa Historia e fëmijërisë dhe fakte të patreguara të biografisë. në biografi e fëmijërisë, ne përpiqemi për saktësi dhe drejtësi. Nëse shihni diçka që nuk duket e drejtë në këtë artikull, ju lutem vendosni komentin tuaj ose na kontaktoni!

Duke u ngarkuar ...

LERË NJË PËRGJIGJE

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu